Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-15losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

VI Międzynarodowy Konkurs Poetycki

data dodania: 2009-06-10

data zakończenia: 2009-06-20

data ogłoszenia wyników: 2009-08-23

adres: Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Rynek 11, 33-350 Piwniczna Zdrój

mail: bpmig.piwniczna@onet.pl

tel: 018 44 64 157

Regulamin Międzynarodowego Konkursu Poetyckiego "Sen o Karpatach"-2009

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piwniczna oraz miejscowi twórcy ogłaszają VI edycję konkursu poetyckiego dla piszących wiersze Polaków, Łemków, Słowaków zrzeszonych lub niezrzeszonych w związkach twórczych:
I kategoria - młodzież (14-20 lat) ;II kategoria - wiek ponad 20 lat.
Tematyka ogólna konkursu - góry, a więc krajobraz, przyroda, ludzie, ekologia, architektura, folklor, zabytki, inspiracje i impresje. Każdy z uczestników może przysłać zestaw do 3 wierszy niepublikowanych w wydawnictwach zwartych i nie nagradzanych w innych konkursach, Trzy egz. każdego tekstu - maszynopis lub wydruk komputerowy, winny być podpisane godłem .Dane osobowe z powtórzonym godłem i kat. wiekową, adres autora oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów związanych z konkursem należy dołączyć w zamkniętej kopercie. Termin nadsyłania prac pod podany adres upływa 20 czerwca 2009 r. Prosimy Państwa uczestniczących o adres e-mailowy lub numer telefonu

Wiersze oceni profesjonalne jury pod przewodnictwem Józefa Barana, znanego poety krakowskiego. Wyniki zostaną ogłoszone 23 sierpnia 2009 r. w czasie Międzynarodowego Spotkania Poezji i Muzyki Gór "Wrzosowisko X" w Piwnicznej-Zdroju.
Podsumowaniu konkursu i wręczeniu nagród będą towarzyszyć wystawy plastyczne i fotograficzne, kiermasz wydawnictw w językach polskim, słowackim i łemkowskim, degustacja dań regionalnych oraz koncert muzyki pogranicza.

Laureaci i wyróżnieni autorzy otrzymają zaproszenie na to spotkanie. Przewiduje się nagrody pieniężne I, II i III (w kat. II), nagrody rzeczowe (w kat I) oraz wyróżnienia w postaci upominków rzeczowych w każdej kategorii. Jury zastrzega sobie prawo innego podziału nagród. Dla najlepszego młodego poety z terenu gminy Piwniczna nagrodę specjalną przyzna środowisko twórcze, istnieje możliwość ufundowania dalszych wyróżnień pozaregulaminowych.

Organizatorzy zastrzegają sobie nieodpłatną publikację wybranych wierszy w wydaniu pokonkursowym i prasie lokalnej oraz wykorzystanie danych osobowych do przetwarzania.
Zapraszamy wszystkich piszących i zainteresowanych atrakcyjnym tematem do udziału w konkursie. Czekamy na liczniejszy udział poetów łemkowskich i młodzieży piszącej.

Organizatorzy:
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
Rynek 11, 33-350 Piwniczna Zdrój,
tel. (018) 44 64 157
bpmig.piwniczna@onet.pl

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji