Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-13losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego

data dodania: 2011-01-05

data zakończenia: 2011-02-02

data ogłoszenia wyników: 2011-02-23

adres: Miejski Dom Kultury BATORY ul. Stefana Batorego 6 41-506 Chorzów

strona www: www.sprostacwierszem.pl

Zapraszamy do rywalizacji o nagrodę literacką w
Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim
"Sprostać wierszem"

To już XVII edycja konkursu o nagrodę literacką w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Sprostać wierszem". Celem konkursu jest inspiracja i popularyzacja twórczości poetyckiej, ujawnienie talentów. Konkurs jest otwarty dla wszystkich twórców. Na ubiegłoroczny konkurs "Sprostać wierszem" nadesłano kilkaset zestawów wierszy, triumf święcili rodzimi poeci. Wśród zestawów wierszy nadesłanych znalazło się wiele obiecujących, które świadczyły o rozbudzonej wyobraźni autorów, spontaniczności oraz inwencji w poszukiwaniu niebanalnych metafor i kreowaniu własnego świata wyobraźni. Również i w tym roku czekamy na zestaw trzech wierszy – informują jurorzy.
W jury zasiadają:

Barbara Dziekańska muzyk, poetka, publicystka i animator kultury. Często zapraszana jest do jurorskiego gremium konkursów literackich. Od kilku lat pozostaje czynną członkinią Górnośląskiego Towarzystwa Literackiego i Związku Literatów Polskich w Krakowie.

Maciej Michał Szczawiński (przewodniczący jury), ceniony krytyk literacki, poeta, dziennikarz i twórca radiowy, autor zbioru wierszy, książek eseistycznych, licznych publikacji prasowych i dramatów zrealizowanych w Teatrze Polskiego Radia.

Pierwsze miejsca nagradzamy premiami pieniężnymi i publikacją na łamach miesięcznika społeczno-kulturalnego "Hajduczanin". Prace konkursowe - opatrzone godłem - należy nadsyłać w maszynopisie /może być czytelny rękopis/ w trzech egzemplarzach, w zaklejonej kopercie, wewnątrz której wraz z tekstami należy umieścić zaklejoną kopertę /opatrzoną tym samym godłem/, a w niej rozwiązanie godła: imię i nazwisko autora, dokładny adres zamieszkania, adres e-mail, telefon. Tematyka prac dowolna. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji utworów nagrodzonych, zaś pozostałe nie będą odsyłane.
Prace należy przesyłać do 2.2.2011 r. na adres
Miejski Dom Kultury BATORY
ul. Stefana Batorego 6
41-506 Chorzów

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na 23 lutego w MDK Batory.
Godzina 17.00, sala 305.
REGULAMIN KONKUSRU NA www.sprostacwierszem.pl

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji