Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-16losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

VI edycja konkursu

data dodania: 2011-01-05

data zakończenia: 2011-01-14

data ogłoszenia wyników: 2011-01-30

mail: samurajowie@e-sochaczew.pl

Szanowni Państwo! Wychodząc od sakramentalnego lepiej późno, niż wcale, ogłaszamy VI edycję internetowego konkursu poezji haiku Samurajowie Pióra.
Będzie to konkurs z co najmniej dwóch względów specyficzny. Po pierwsze chcemy uwzględnić jego świąteczny charakter. Wierzymy bowiem, że Święta Bożego Narodzenia i przełom lat są dla każdego próbującego pisać haiku czasem szczególnym. Po drugie, rok 2010 był rokiem chopinowskim. Jako sąsiedzi Chopina (Żelazowa Wola znajduje się na terenie Gminy Sochaczew), nie mogliśmy zapomnieć o naszym Frycku.
Ze względu na przywołane okoliczności w tegorocznej edycji Samurajów Pióra następują dwie modyfikacje, o czym szczegółowo mówi Regulamin. Mimo przesunięcia czasowego i rozstrzygnięcia konkursu już w 2011 r., postanowiliśmy zachować ciągłość konkursu i ostatecznie uznać go za edycję 2010. Zakładamy, iż pozwoli to również na uwzględnienie w Państwa wierszach świątecznej i sylwestrowej atmosfery.
Zgodnie z tradycją, Samuraj Pióra 2010 otrzyma replikę miecza samurajskiego!

REGULAMIN
Aby wziąć udział w konkursie, należy nadesłać do Stowarzyszenia \'e-Sochaczew.pl\' 10 utworów haiku pocztą elektroniczną (adres: samurajowie@e-sochaczew.pl). Haiku nie muszą spełniać kanonicznej formuły 5-7-5 sylab. Dopuszczamy formę od dwóch do czterech wersów. Wiersze powinny jednak cechować się stłumieniem i wyciszeniem poetyckiego \'ja\'.

Ze względu na okres świąteczny i mijający rok chopinowski w tym roku dodatkowym warunkiem jest poświęcenie jednego haiku okresowi Świąt i przełomu lat, a drugiego Fryderykowi Chopinowi i jego muzyce. Oczywiście nie liczymy na cukierkowe wierszyki ani pod adresem Świąt i Nowego Roku, ani Chopina. Nas również czasami wkurzają ławeczki grając muzykę kompozytora. (sic!) Oczekujemy raczej jakiegoś nowego spojrzenia na owe zjawiska, które osiągniemy (a przynajmniej powinniśmy osiągnąć) dzięki poezji.

Organizator zastrzega sobie jednocześnie prawo odrzucenia poszczególnych utworów z konkursu, jeżeli nie będą one spełniać powyższych warunków, a w przypadku, kiedy w wyniku odrzucenia liczba utworów uczestnika spadnie poniżej pięciu, uczestnik zostanie wykluczony z udziału w konkursie. Ostatecznym terminem nadsyłania prac jest dzień 14 stycznia 2011 r. Decyduje data wysłania e-maila.

Wiersze mogą być wcześniej publikowane, z wyjątkiem publikacji w poprzednich edycjach 'Samurajów Pióra'.

Głosowanie za pośrednictwem Internetu odbędzie się w dniach 16-28 stycznia 2011 r. Głosujemy za pośrednictwem e-maila samurajowie@e-sochaczew.pl podając w jego tytule numer uczestnika przydzielony przez Organizatora oraz dane teleadresowe (w przypadku osób zainteresowanych otrzymaniem nagrody dla głosujących). 30 stycznia na portalu e-Sochaczew.pl nastąpi ogłoszenie wyników konkursu. Uroczyste wręczenie nagród w siedzibie Stowarzyszenia Upowszechniania Nowych Technologii i Rozwoju Społeczności Lokalnych \'e-Sochaczew.pl\' odbędzie się w dniu 2 lutego 2011 r.

Uwaga! Wierszy nie należy opatrywać godłem. Podpisujemy je własnym imieniem i nazwiskiem. Prosimy o dołączenie do maila danych kontaktowych (telefon, adres do korespondencji) oraz krótkiej informacji o sobie - co pozwoli nam na przybliżenie sylwetek uczestników konkursu głosującym.

Dane osobowe: uczestnicy konkursu i osoby głosujące w głosowaniu internetowym, które podadzą swoje dane osobowe na potrzeby losowania nagrody, powinny zamieścić w mailu następującą klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla organizacji konkursu poetyckiego "Samurajowie Pióra" (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych, Dz. Ust Nr 133 poz. 883 ze zm.).

NAGRODY

NAGRODY JURY:
1. miejsce "SAMURAJ PIÓRA 2010" - książka i replika miecza samurajskiego,
2. miejsce - książka,
3. miejsce - książka.

SAMURAJ INTERNETU 2010 wybrany w głosowaniu internetowym - książka.

Wśród internatów, którzy wezmą udział w głosowaniu internetowym rozlosujemy nagrodę książkową.

Czytaj także:
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,samurajowie-piora-poetycki-konkurs-akademii-e-sochaczew,4061.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,samurajem-zostala-danka,4233.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,samurajowie-po-raz-drugi,6451.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,kobiety-samurajowie,6756.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,esamurajowie-trzecia-edycja-konkursu-poetyckiego,10428.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,wybieramy-samuraja-internetu,10683.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,wybieramy-samuraja-internetu,10683.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,samurajowie-piora-2008-trwa-glosowanie,14149.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,jacek-margolak-samuraj-piora-2008,14369.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,procent-haiku-w-haiku,14947.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,piekno-radosc-prostota,15133.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,okno-sztuki-przy-placu-kosciuszki,15561.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,okno-sztuki-odslona-pierwsza,15631.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,samurajowie-nie-proznuja,18049.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,samurajowie-piora-vol-5-konkurs,18161.html
http://www.e-sochaczew.pl/sochaczew,zmysly-jak-samurajski-miecz,19495.html

Stowarzyszenie "e-Sochaczew.pl"

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji