Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-14losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

Konkurs poetycki "Harmonia Dusz"

data dodania: 2011-02-18

data rozpoczęcia: 2011-03-01

data zakończenia: 2011-04-20

data ogłoszenia wyników: 2011-04-30

strona www: www.platte.pl.; http://pawian.blox.pl/html

mail: pisanka.krzysz@gmail.com

Ogłaszamy konkurs poetycki "Harmonia Dusz".
Konkurs inspirowany jest cytatem Krzysztofa P. Nowaka:
"Cień
przy mnie pozostał
światło
pada na ścianę"

Najtrudniej pojąć w życiu sprawy oczywiste. Wiemy albo co najmniej przeczuwamy, jak ważne jest harmonijne współżycie w danym nam wszechświecie, a jednak uporczywie zezwalamy, by wir świata wciągał nas w coraz lepiej zorganizowaną dysharmonię. Chwile spędzone przez autorów nad wyborem lub stworzeniem na potrzeby tego turnieju wierszy, a potem chwile smakowania tych słów przez czytelników – mają nam przypomnieć, jak wiele zależy od nas samych, by żyć w harmonii – ze sobą, bliskimi, przyrodą, wszechświatem, słowem i czynem... Panta rei... ale z zachowaniem równowagi pomiędzy burzliwym oceanem, a przejrzystym potokiem. Pomiędzy bólem, a radością. Pragniemy uzyskać podpowiedź, jak poeci szukają drogi do "złotego środka", jak koją smutki własne i bliskich, dla których piszą. "Harmonia Dusz" ma grać na harfie naszych uczuć, różnorodności gustów literackich, barwności nastrojów i kolorach stylistyk. Może zazgrzytać, ale niech też zaszepcze. Ma krew wzburzyć, ale także łzy ocierać - bez wstydu z powodu jakiegokolwiek odcienia uczuć. Tylko wtedy możemy mieć nadzieję na pełnię naszego życia... I na pełnię przeżywania poezji...

Organizatorami konkursu są Mariola Platte i Krzysztof P. Nowak, przy współudziale Oddziału Warmińsko-Mazurskiego SAP oraz grupy poetyckiej Centauro z Łodzi

Głównym jurorem konkursu jest Mariola Platte.

Zasady udziału:

Udział w konkursie wziąć mogą autorzy zarówno zrzeszeni jak debiutanci.
Każdy z autorów może zgłosić do konkursu 3-6 utworów. Jeden autor ma prawo wystąpić pod jednym godłem (nickiem). Wiersze konkursowe nie mogą być wcześniej publikowane w zbiorach indywidualnych, antologiach i w Internecie.
Teksty należy przesyłać drogą mailową na adres: platte@agroturystyka.pl
Każdy tekst należy podpisać wyłącznie nickiem (godłem)

Dane autorów:

Na adres. E-mail pisanka.krzysz@gmail.com
należy przysłać informację zawierającą:
nick (godło) umieszczony pod wierszami, dane osobowe, krótką notkę o autorze i adres kontaktowy. Należy także napisać oświadczenie, że autorzy nie publikowali nigdzie nadesłanych wierszy, że są to ich dzieła oryginalne, a także że zezwalają na nieodpłatne opublikowanie utworów w antologii "Harmonia Dusz" oraz w celach promocyjnych na stronach internetowych organizatorów konkursu.


Termin nadsyłania prac: od 1 marca 2011 do 20 kwietnia 2011 roku

Nagrody:

Nagroda główna to pamiątkowa statuetka oraz publikacja nagrodzonych i wyróżnionych utworów w antologii wierszy "Harmonia Dusz".
Nagrody druga i trzecia w formie przekazanych przez organizatorów i sponsorów książek oraz publikacja wybranych wierszy w antologii "Harmonia Dusz".
Trzy wyróżnienia w formie przekazanych przez organizatorów i sponsorów książek.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnej publikacji nagrodzonych i wybranych utworów.

Ogłoszenie wyników nastąpi 30 kwietnia 2011 roku.

Informacja o rozwiązaniu konkursu umieszczona zostanie na stronach organizatorów konkursu: www.platte.pl.; http://pawian.blox.pl/html oraz zainteresowanych portali, m. innymi Portal Pisarski, Parnas, Poetika, pkp , Kozirynek .
Osoby nagrodzone i wyróżnione powiadomione zostaną o wynikach drogą mailową.

Publikacja antologii przewidziana jest na czerwiec 2011. Nagrodzeni będą mogli zakupić 7 egz. antologii po cenach hurtowych.
W razie dużego zainteresowania konkursem przewidujemy następne edycje.

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji