Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-17losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

34. edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej

data dodania: 2011-05-23

data zakończenia: 2011-09-05

strona www: www.rok.czestochowa.pl

tel: (34) 324-46-51 lub (3

Organizatorzy zapraszają poetów, zarówno tych debiutujących jak również autorów z dorobkiem literackim, do udziału w 34. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: debiut i po debiucie. Warunkiem uczestnictwa jest ukończenie 16 lat oraz nadesłanie na adres organizatorów zestawu maksymalnie 5 wierszy o dowolnej tematyce, nie publikowanych i nie nagradzanych w innych konkursach. Wiersze wyłącznie w formie wydruku komputerowego w formacie A4 należy przesłać w 4 egzemplarzach opatrzonych godłem słownym z dopiskiem "debiut" lub "po debiucie". W dołączonej kopercie trzeba podać imię i nazwisko autora, adres zameldowania, telefon , e-mail,i krótką notkę biograficzną. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych tekstów. Laureaci zobowiązani są do osobistego odbioru nagród i wyróżnień pieniężnych w dniu 9 października 2011 r. br. w Częstochowie. Dodatkowe informacje na stronie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a - www.rok.czestochowa.pl lub pod tel. (34) 324-46-51 lub (34) 324-94-81.

Konkurs odbywa się pod literackim patronatem Haliny Poświatowskiej - jednej z najwybitniejszych postaci częstochowskiej kultury. Jest jednym z najstarszych konkursów poetyckich w Polsce, organizowanym od 1974 r. W kolejnych edycjach tego przedsięwzięcia brali udział uznani poeci i krytycy literaccy, którzy zasiadali w jury, spotykali się z czytelnikami, prowadzili warsztaty poetyckie, uczestniczyli w panelach dyskusyjnych, recenzowali ukazujące się w kolejnych latach tomiki poetyckie z utworami laureatów. Zwieńczeniem działań konkursowych będą także w tym roku Konfrontacje Poetyckie, które mają charakter interdyscyplinarny. Stanowią płaszczyznę intelektualnych i artystycznych spotkań oraz forum dyskusji o poezji. Stwarzają możliwość konfrontowania twórczości literackiej w Turnieju Jednego Wiersza i doskonalenia warsztatu poetyckiego podczas zajęć warsztatowych i konsultacji z udziałem jurorów.

Zapraszamy

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji