Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-15losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Sprostać wierszem”

data dodania: 2013-02-01

data zakończenia: 2013-02-15

adres: Miejski Dom Kultury BATORY ul. Stefana Batorego 6 41-506 Chorzów Na kopertach należy zaznaczyć: Konkurs poetycki „Sprostać wierszem”

XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Sprostać wierszem”

„Poezja współcześnie jest trochę jak gęsty, mieszany las. Nie da się nawet w skrócie opisać wszystkich drzew, a zaiste każde z nich wydawać się może na swój sposób niepowtarzalne i godne uwagi wnikliwego obserwatora”.

Jarosław Klejnocki

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom licznej rzeszy piszących poezje Miejski Dom Kultury BATORY wspólnie z Radiem Katowice ogłasza XIX Ogólnopolski Konkurs Poetycki

„Sprostać wierszem”.

1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich twórców.

2. Celem konkursu jest inspiracja i popularyzacja twórczości poetyckiej, ujawnienie talentów.

3. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przysłanie na adres organizatorów zestawu trzech nigdzie niepublikowanych wierszy.

4. Najlepsi otrzymają nagrody finansowe. Niektóre z nagrodzonych wierszy zostaną zamieszczone na łamach miesięcznika społeczno – kulturalnego „Hajduczanin”.

5. Nieprzekraczalny termin nadsyłania prac 15.02.2013 r . na adres:

Miejski Dom Kultury BATORY

ul. Stefana Batorego 6

41-506 Chorzów

Na kopertach należy zaznaczyć: Konkurs poetycki „Sprostać wierszem”

6. Prace konkursowe – opatrzone godłem – należy nadsyłać w maszynopisie /może być czytelny rękopis/ w trzech egzemplarzach, w zaklejonej kopercie, wewnątrz której wraz z tekstami należy umieścić zaklejoną kopertę /opatrzoną tym samym godłem/, a w niej rozwiązanie godła: imię i nazwisko autora, dokładny adres zamieszkania, adres e-mail, telefon.

7. Tematyka prac dowolna.

8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo publikacji utworów nagrodzonych, zaś pozostałe nie będą odsyłane.

Jurorzy konkursu wyłonią najciekawsze utwory. W jury zasiądą:

Maciej Michał Szczawiński (przewodniczący jury), ceniony krytyk literacki, poeta, dziennikarz i twórca radiowy, autor zbioru wierszy, książek eseistycznych, licznych publikacji prasowych i dramatów zrealizowanych w Teatrze Polskiego Radia.

Mirosława Pajewska, Mirosława Pajewska ur. 1957 w Bytomiu. Poetka, autorka zbiorów wierszy „Krwioobieg” 2004, „Styksmat” 2006, „Transfuzje” 2009. Laureatka konkursów literackich (proza, poezja, recenzje). O sobie, z tomu „Transfuzje” : Moje tworzywo to współczesna chwila, nieustanny żywy proces, to co nie zastygło jeszcze w zamkniętym (a więc w jakiś sposób bezpiecznym ) kształcie. Bycie poetką to teren wciąż magiczny, nieoswojony. Najbardziej interesuje mnie docieranie do i stwarzanie przestrzeni między zapisem. Scenariusze snów – to coś z czego czerpię, choć nie bez obaw. Moim zadaniem jest jednak twardą ręką trzymać nitkę snu i , idąc ścieżką wiersza, umieć w porę odciąć pępowinę. Wiersz sam odnajduje swe dziwne, czasem pokraczne ścieżki w korytarzach naszej krwi.

9. Publiczne ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w sali spotkań Miejskiego Domu Kultury BATORY 27 lutego. Godzina 17.00, sala 305.

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji