Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-18losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

Konkurs na wiersz miłosny \"A ogień zobaczysz...\"

data dodania: 2013-05-21

data zakończenia: 2013-05-19

mail: konkursmilosny@ckzamek.pl

Konkurs na wiersz miłosny \"A ogień zobaczysz...\" organizowany przez CK Zamek w Poznaniu:

Każdy zakochany jest poetą. Jeśli Platon miał rację, w maju, miesiącu zakochanych, ulice pełne są wierszy. Jeśli nie miał, Poznań postanowił przyjść mu z pomocą i zapełnić miasto poezją. W ostatni wieczór Festiwal (25.05) oddaje głos właśnie poezji miłosnej.
O miłości pisano już niemało. Wszystko? Sądzimy, że nie i ogłaszamy konkurs na wiersz miłosny „A ogień zobaczysz”. Jeśli ogień to tylko pomiędzy, w relacji, w interakcji, w dialogu, w (nie)porozumieniu, po prostu pomiędzy Tobą a Mną. Zapraszamy do przedstawienia poezji powstałej w duetach lub na nowo w nich zinterpretowanej, przekształconej siłą wzajemności.
Wiersze przedstawione zostaną przez pary. Drugi zmienia wszystko, dodaje otuchy lub jest źródłem zagrożenia. Tekst staje się rozmową, wyszeptaną lub wykrzyczaną. Głosy zlewają się, łączą, krzyżują, uciekają od siebie. Możliwości tyle, ile duetów. Wierzymy, że energia powstała z tych spotkań, nad wierszem i w wierszu, zawładnie całym wieczorem.
W ogniu relacji stworzone teksty oceni publiczność, czująca najlepiej siłę przedstawionej jej poezji. Na najlepszy wiersz czeka nagroda w wysokości 1000 złotych. Wystąpienia nie powinny trwać dłużej niż 5 minut. Na teksty czekamy do 19.05.2013 r. pod adresem: konkursmilosny@ckzamek.pl
W przypadku ilości zgłoszeń przekraczającej możliwości jednego wieczoru zastrzegamy sobie prawo do wcześniejszego wyboru wierszy (poinformujemy o nim, drogą mailową 21.05.2013 r.). Prosimy również o zapoznanie się z regulaminem konkursu.

szczegółowy regulamin znajdziecie tu: http://www.zamek.poznan.pl/news,pl,117,1814.html

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji