Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-14losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

Konkurs poetycko-plastyczny „Wiersz+”

data dodania: 2014-05-21

data zakończenia: 2014-06-15

Konkurs poetycko-plastyczny „Wiersz+”

pod hasłem: „W hołdzie Powstańcom Warszawy

– w 70. rocznicę 1944–2014”.

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu i dwumiesięcznik literacki „Topos” ogłaszają drugą edycję Konkursu poetycko-plastycznego „Wiersz+”, tym razem pod hasłem „W hołdzie Powstańcom Warszawy – w 70. rocznicę 1944–2014”. Przedmiotem Konkursu jest plastyczna interpretacja wybranego tekstu. Załącznikiem do regulaminu jest następujący zestaw wierszy (wiersze dostępne na stronie: www.tps-dworek.pl):Anna Świrszczyńska, Budując barykadę

Wacław Bojarski, Ranny różą

Krzysztof Kamil Baczyński, *** (Niebo złote ci otworzę…)

Zdzisław Stroiński, O śmierci

Andrzej Trzebiński, Do pożegnanej

Tadeusz Gajcy, Miłość bez jutra

Miron Białoszewski, Chrystus PowstaniaDopuszcza się różnorodność rodzajów i technik artystycznych w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii. Oczekujemy prac nie przekraczających wymiaru 70 x 100 cm. Przesyłki na odwrocie muszą być podpisane: imię, nazwisko, nr telefonu, adres mailowy oraz zatytułowane – tytułem pracy jest tytuł wiersza. Mile widziane są prace oprawione, przystosowane do ekspozycji.

Do udziału w Konkursie zapraszamy studentów ASP oraz wydziałów malarstwa i rysunku na innych wyższych uczelniach, studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniów szkół plastycznych, a także indywidualnych twórców z terenu Trójmiasta i całego województwa pomorskiego.

Prace należy nadsyłać do 15 czerwca 2014 roku na adres: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, 81–558 Sopot, dworek Sierakowskich, ul. Czyżewskiego 12 z dopiskiem „Wiersz+”.

Profesjonalne jury Konkursu (malarze, poeci, kuratorzy) przyzna nagrody finansowe i rzeczowe. Nie mniej niż 30 prac zostanie zakwalifikowanych do udziału w wystawie pokonkursowej.

Organizator sam z siebie nie zwraca prac nadesłanych na Konkurs, chyba, że twórca zastrzeże sobie zwrot. W tym ostatnim przypadku Organizator odsyła pracę na koszt uczestnika Konkursu. Istnieje możliwość odebrania pracy osobiście w ciągu mniej więcej jednego miesiąca po zakończeniu wystawy pokonkursowej, tj. do 15 listopada. Nieodebrane prace wzbogacą zbiory Organizatora.

Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 1 sierpnia w Galerii w dworku Sierakowskich w Sopocie, finisaż 2 października 2014 roku na terenie Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Biurze Towarzystwa Przyjaciół Sopotu pod numerem telefonu 58 551 07 56.Termin: do 15 czerwca 2014 roku.

Adres: Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, 81–558 Sopot, ul. Czyżewskiego 12 z dopiskiem „Wiersz+”.

Dodatkowe informacje: tel. 58 551 07 56, mail: biuro@tps-dworek.pl

Z poważaniem,

Magdalena Rudnicka

Redakcja dwumiesięcznika literackiego „Topos”

Dworek Sierakowskich

ul. J. Czyżewskiego 12, Sopot

tel. 58 551 07 56

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji