Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-13losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS JEDNEGO WIERSZA O PUCHAR WYDAWNICTWA ŚW. MACIEJA APOSTOŁA

data dodania: 2015-10-18

data zakończenia: 2016-03-13

VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS JEDNEGO WIERSZA
O PUCHAR WYDAWNICTWA ŚW. MACIEJA APOSTOŁA

REGULAMIN

1. Organizatorem Konkursu jest Wydawnictwo św. Macieja Apostoła z siedzibą w Lublińcu.
2. Konkurs adresowany jest do wszystkich dorosłych twórców niezrzeszonych. Do twórców, którzy nie chcą pisać jedynie do szuflady, lecz chcą dzielić się wierszem jak chlebem.
3. Celem konkursu jest zintegrowanie środowiska twórców nieprofesjonalnych i promocja wierszy autorów nienależących do stowarzyszeń twórczych: ZLP, SPP, SAP.
4. W konkursie należy przedstawić tylko jeden utwór o tematyce religijnej, patriotycznej lub przyrodniczej własnego autorstwa, napisany w języku polskim, który nie był nagradzany w innych konkursach literackich i nie był gdziekolwiek drukowany.
5. Prosimy o nadsyłanie jednego wiersza w pliku Word lub pdf w terminie do 13 marca 2016 r. na adres:
wydawnictwomacieja@gmail.com
w tytule wiadomości wpisując: Konkurs Jednego Wiersza
6. Pod wierszem jego autor powinien zamieścić:
imię, nazwisko, wiek, adres pocztowy, telefon i adres e-mailowy.
7. Na konkurs należy nadesłać tylko jeden utwór. Niedopuszczalne jest przysłanie dyptyku, tryptyku , Drogi Krzyżowej, itp. 8. O podziale nagród zdecyduje jury konkursu powołane przez organizatora konkursu. 9. Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę główną: Puchar Wydawnictwa św. Macieja Apostoła wraz z wygrawerowanym na nim swym imieniem i nazwiskiem oraz danymi konkursowymi.
10. Istnieje możliwość rezygnacji z Pucharu na rzecz równoważnika pieniężnego w wysokości minimum 300 zł. 11. Poza nagrodą główną nie przewiduje się przyznania innych nagród. 12. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 14 maja 2016 – w dniu liturgicznego wspomnienia patrona Wydawnictwa św. Macieja Apostoła. 13. W tomiku - pokłosiu konkursowym - zamieszczone zostaną wszystkie nadesłane na konkurs utwory, o ile ich Autorzy wyrażą na to pisemną zgodę. Tomik - pokłosie konkursu - ukaże się w maju 2016 r. 14. Dopuszcza się publikację wiersza w Pokłosiu po pseudonimem literackim. 15. Pragnąc uczestniczyć w pokłosiu Autor wiersza zobowiązuje się do wykupienia minimum 5 egz. książki - pokłosia konkursu. 16. Pokłosie wysyłane będzie za pośrednictwem Poczty Polskiej jedynie na terenie Polski, dlatego uczestnik konkursu mieszkający za granicą podaje także adres w Polsce. 17. Protokół jury opublikowany będzie w internecie: na stronie internetowej Wydawnictwa św. Macieja Apostoła: wydawnictwomacieja.blogspot.com, na Facebooku/Wydawnictwo Macieja oraz w Pokłosiu. 18. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do publikacji konkursowych tekstów oraz do cytowania ich w mediach bez gratyfikacji pieniężnych dla autorów. 19. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do organizatora, którego decyzje są niepodważalne.
Organizatorzy

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji