Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-14losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


Konkursy Poetyckie +

Konkurs literacki na opowiadanie "Klucz do świata magii"

data dodania: 2015-11-18

data zakończenia: 2016-02-05

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Klucz do świata magii rozstrzygnięta


W tym roku młodzi autorzy wykazali się niesamowitą wyobraźnią, zabierając czytelników do wykreowanych przez siebie światów. Bohaterowie opowieści zmagali się z różnymi zadaniami wymagającymi od nich odwagi, sprytu i inteligencji.
W konkursie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych z różnych zakątków Polski, m.in. Bydgoszczy, Głogowa, Jaworzna, Łabiszyna, Andrespola, Czerwionki-Leszczyny, Trzebnicy, Biłgoraju, Wałcza, Zdzieszowic, Jaktorowa, Gdańska, Ścinawy, Piły, Łodzi i Żnina. W tym roku napłynęło ponad pięćdziesiąt prac. Wysoki poziom dzieł, pomysłowość twórców i bogactwo języka postawiły jury przed trudnym wyborem. Spośród uczestników konkursu jury wyłoniło zwycięzców, ale także postanowiło przyznać wyróżnienia.
18 grudnia 2016 jury w składzie A. Mielcarzewicz, B. Maciejewska i M. Góralski postanowiło przyznać:

Szkoła ponadgimnazjalna
I miejsce Steve Liebich, godło S.L., IX LO w Bydgoszczy za opowiadanie Solitaire - statuetka, słuchawki, książka;
II miejsce Maria Żak, godło Masza, I LO im. Tadeusza Kościuszki w Jaworznie za powiadanie Królowa Wardanii -słuchawki, książka;
III miejsce Izabela Kapuśniak, godło Niepozorna, ZSE-H w Żninie, za opowiadanie Pocałunek śmierci - książka;

Wyróżnienie
Agnieszka Kwiatkowska, godło Aga, ZSP w Żninie za opowiadanie Błędy przeszłości- książka.

Szkoła gimnazjalna
I miejsce Katarzyna Grzeszczak, godło Kanita, gimnazjum nr 29 w Bydgoszczy za opowiadanie Ten szósty - statuetka, ramka cyfrowa, książka;
II miejsce Daniel Wilczek, godło D.W., Gimnazjum im. J. Karskiego w Wiśniowej Górze za powiadanie Serce z kamienia-słuchawki, książka;
III miejsce Weronika Ryś, godło Pani Anastazja, Zespół Szkół nr 1 w Milejowie, za opowiadanie Dionat- książka;

Wyróżnienie
Sylwia Sołtys, godło Sylvias, Gimnazjum im. Ojca Św. Jana Pawła II w Radgoszczy, za opowiadanie Stracone życie- książka;

Maciej Szczepanik, godło SPY, Gimnazjum nr7 w Rybniku, za opowiadanie Spadek- książka;

Nagrody w konkursie ufundowali: Starostwo Powiatowe w Żninie, Rada Rodziców i Warsztaty Szkolne działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Marii Karłowskiej w Żninie, wydawnictwo Media Rodzina oraz p. Marek Góralski. Dziękujemy za udział wszystkim młodym autorom i ich nauczycielom. Zapraszamy do udziału w VIII edycji konkursu za rok.

-----------------------------------------------

Zespół Szkół Ponadgimnazjalych im. Marii Karłowskiej w Żninie zaprasza młodzież szkół ponadgimnazjalnych i gimnazjalnych do wzięcia udziału w siódmej edycji konkursu literackiego Klucz do świata magii.
W miasteczku N nic nie zmieniło się od lat. Wszystko stało na swoim miejscu, nawet kot sąsiadów wciąż wylegiwał się na daszku starej przybudówki, łypiąc zielonym okiem na przelatujące ptaki. Życie Twojego bohatera(bohaterki) nie zapowiadało się ekscytująco. Niespodziewanie w skrzynce znajduje tajemniczą wiadomość i wtedy wszystko się zaczyna…
Zasady uczestnictwa:
• Forma prac konkursowych: opowiadanie.
• Hasła przewodnie konkursu: sekret, tajemnicze postacie, załamanie praw fizyki .
• Niedopuszczalne jest składanie prac publikowanych i nagradzanych w innych konkursach.
• Pracę konkursową należy przesłać w 2 egzemplarzach maszynopisu oraz w formie elektronicznej na adres piniacolada@wp.pl.
• Każdy uczestnik może złożyć tylko jedno opowiadanie podpisane pseudonimem (godłem), z podanym typem szkoły.
• Do pracy należy dołączyć zaklejoną kopertę podpisaną takim samym pseudonimem, z kartą uczestnika, wypełnioną wg załączonego wzoru.
• Prace konkursowe należy nadesłać na adres:
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im Marii Karłowskiej, ul. Browarowa 14, 88 – 400 Żnin lub składać tam osobiście (w sekretariacie szkoły) w terminie do dnia 5 lutego 2016r (decyduje data stempla pocztowego).
• Prace będą oceniane, przez jury powołane przez organizatora.
• Laureatom konkursu przyznane będą nagrody i wyróżnienia. O rodzaju, ilości nagród i wyróżnień zdecyduje organizator konkursu. Od jego postanowienia nie będzie odwołania.
• Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi około 20 lutego 2016r. Organizator powiadomi laureatów o wynikach konkursu miejscu wręczenia nagród elektronicznie lub za pośrednictwem szkoły macierzystej.
• Organizator nie zwraca nadesłanych utworów i zastrzega sobie prawo do publikowania, bez zgody autorów, nagrodzonych utworów, w całości lub ich fragmentów.
• Do pracy konkursowej należy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie danych osobowych na potrzeby promocji konkursu lub jego organizatora (współorganizatora), wg załączonego wzoru (zgodnie z ustawa z dnia 29.08.1997r o ochronie danych osobowych, podpisanego przez uczestnika konkursu (w przypadku osób pełnoletnich) lub jednego z rodziców (w przypadku osób niepełnoletnich). Dane osobowe uczestników, pozyskane dla celów konkursu, nie będą udostępniane osobom trzecim. Ich udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na udostępnienie swoich danych osobowych dla celów związanych z konkursem.
opiekun konkursu Agnieszka Mielcarzewicz

---
informacja nadesłana

Chcesz wydać swoje wiersze? kliknij w baner poniżej

Chcesz kupić dobry tomik poezji?Księgarnia Poetycka FASCINATIO


Polecamy!

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji