Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-14losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


News

VI Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie Chojnice- Charzykowy 2008

VI Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie
Chojnice- Charzykowy 2008
(31 lipca - 3 sierpnia 2008 r.)

Nieformalna Grupa Poetycka "Na Oścież" organizuje w dniach 31 lipca-3 sierpnia 2008 r. VI Ogólnopolskie Spotkania Poetyckie, na które zaprasza wszystkich chętnych twórców w wieku od 16 lat, którzy spełnią następujące warunki :
- do dnia 30 czerwca 2008 r. dokonają rezerwacji ( telefonicznie, bądź na e-mail)
na adres:
Małgorzata Ostrowska
tel. 888 345 858, e-mail : ostrowska44@vp.pl

-do dnia 30 czerwca 2008 r. dokonają wpłaty zaliczki w kwocie 60,- (sześćdziesiąt) złotych na konto : Mirosława Peplińska grupa NA OŚCIEŻ , nr konta: (PKO BP SA Chojnice ) 96 1020 1491 0000 4102 0041 4763 . Całkowita wysokość opłaty od uczestnika wyniesie 160 ( sto sześćdziesiąt ) zł ( Pozostałą część tej sumy uczestnik zobowiązany będzie wpłacić w dniu rozpoczęcia imprezy ).
Uwaga: Wpłacone zaliczki nie podlegają zwrotowi w razie rezygnacji z uczestnictwa.

Tegoroczne Spotkania odbywać się będą w Ośrodku Ludowego Klubu Sportowego w Charzykowach przy ul. Rybackiej 8 ( położonym w centrum wypoczynkowej miejscowości, nad pięknym Jeziorem Charzykowskim) . Dojazd z dworca PKS i PKP w Chojnicach autobusem komunikacji miejskiej linia- Nr 1 (przystanek na placu dworcowym ). Przystanek docelowy w Charzykowach: przy plaży lub poczcie - bardzo blisko Ośrodka LKS ). Zakwaterowanie w pokojach czteroosobowych ( łazienka wspólna na piętrze ), o dobrym standardzie ( można obejrzeć fotografie na internetowej stronie LKS Charzykowy) . Zapewniamy wyżywienie : dzień pierwszy: kolacja, dzień 2 i 3 - wszystkie posiłki, dzień czwarty: śniadanie ( dla zainteresowanych dodatkowa informacja: w Charzykowach jest kilka barów i lokali, gdzie można zjeść obiad w dniu przyjazdu lub odjazdu ).


Uwaga: liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Każdy uczestnik Spotkań może wziąć udział w konkursie poetyckim "O SREBRNY KLUCZYK" ( konkurs tylko dla uczestników ). Warunkiem jest nadesłanie jednego wiersza o dowolnej tematyce ( nienagradzanego i niepublikowanego ) w 4 egzemplarzach maszynopisu (papier formatu a-4), w terminie do 30 czerwca 2008r. na adres:
Łucja Gocek ul. Książąt Pomorskich 26/17, 89-604 Chojnice ( z dopiskiem : "konkurs")

Do przesyłki należy dołączyć kopertę podpisaną tym samym godłem, a w niej umieścić dane autora: imię i nazwisko, adres, króciutką notkę autorską).
Laureaci otrzymają nagrody pieniężne oraz dyplomy, a zdobywca I miejsca dodatkowo pamiątkową statuetkę.

Oceny prac konkursowych dokona jury powołane przez organizatorów.PROGRAM VI OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ POETYCKICH


31 lipca 2008 ( czwartek )

od godz. 10.00 - zakwaterowanie uczestników IV OSP
godz.17.00 - otwarcie VI OSP
godz. 18.00 - kolacja
godz. 19.00 - wieczór integracyjny ( Ośrodek LKS )

1 sierpnia 2008 r. ( piątek )

godz. 8.00 - śniadanie
godz. 9.30 - rejs żaglówkami po Jeziorze Charzykowskim
godz, 13.30 - obiad
godz. 15.00 - "Z gitarą i piórem" - ( prezentacje poetyckie gości, koncert poezji śpiewanej, rozstrzygnięcie konkursu poetyckiego "O SREBRNY KLUCZYK" i prezentacje nagrodzonych utworów )
godz. 18.00 - kolacja
godz. 19.00 - wieczór poetycko - muzyczny

2 sierpnia 2008 ( sobota )

godz. 8.00 - śniadanie
godz. 9,00 - warsztaty literackie
godz. 13.00 - obiad
godz. 14.00 - 15,30- dyskusje literackie
godz.17.00 - kolacja
ok. godz.17.45 - wyjazd do amfiteatru w Chojnicach na XIII Chojnicką Noc Poetów

3 sierpnia 2008 ( niedziela )

godz.8,30 - 9,30 - śniadanie
godz. 10,00 - podsumowanie spotkania
godz. 10.15 - 13.30 - ostatnie rozmowy, dyskusje, wspólne zdjęcia - czyli czas na wzruszenia i obietnice, że spotkamy się znowu za rok .

Ps. Relacje z poprzednich Spotkań można przeczytać na www.turystawchojnicach.pl


Spotkanie z Lidią Amejko

Ośrodek Literacko-Wydawniczy ŁDK i Wydawnictwo W.A.B zapraszają na spotkanie z Lidią Amejko, autorką książki Żywoty świętych osiedlowych.

Lidia Amejko (ur. w 1955 roku we Wrocławiu) - dramatopisarka i prozaiczka. Zadebiutowała w 1993 roku w miesięczniku Dialog utworem Gdy rozum śpi - włącza się automatyczna sekretarka. Jej dramaty były wielokrotnie realizowane przez Teatr Telewizji (Farrago, Przemiana, Dwadrzewko), rozgłośnie radiowe w kraju i za granicą, wystawiane m.in. w Polsce, Anglii, Austrii, Niemczech, Czechach, Chorwacji, tłumaczone na wiele języków. Debiut książkowy Amejko, Głośne historie, był nominowany do Nagrody Literackiej NIKE 2004. Żywoty świętych osiedlowych to jej druga książka.

Żywoty świętych osiedlowych to przesycone absurdalnym humorem surrealistyczne opowieści o nietypowych świętych. Mamy tu historię o św. Janinie obrębiającej nicość, o św. Chajdegerze, który przygarniał niewypowiedziane słowa, o św. Dormidorze r11; szyfrancie snów... I o wielu innych. Z Żywotów... wyłania się obraz dziwnego Osiedla, spuszczonego z boskiej betoniarki poza planem stworzenia. Świata, gdzie żywi porozumiewają się ze zmarłymi przez internet, a ulepieni z ciasta ludzie mają dusze na kartę lub abonament i dostają od Boga SMS-y. Czas jest tutaj kolisty, daje się zatrzymać, zawrócić, rozszczepić; granica między życiem a śmiercią jest umowna, tożsamość bohaterów niedookreślona, znaczenia i pojęcia niepokojąco rozmyte. Przedmioty wykorzystuje się jako części mowy, a język stanowi namacalne tworzywo rzeczywistości - wszędzie snują się hordy bezdomnych słów, zdania kiełkują jak nasiona, pytania rosną i wymagają opieki, myśli wylewają się z głów. Bawiąc się językiem i konwencjami, Amejko tworzy alternatywną mitologię, w której purnonsensowy mistycyzm splata się z filozoficznym żartem.

Spotkanie poprowadzi Piotr Grobliński.

Odbędzie się 16 kwietnia o godz. 18
w Łódzkim Domu Kultury,
ul. Traugutta 18,
sala 221.

Wstęp wolny!

Więcej informacji pod nr tel. 042 633-98-00 wew. 241

---
źródło: www.poezja-polska.pl


Promocja "Ziemi Obiecanej" Pawła Baranowskiego

PRZYSTAŃ POETYCKA "STRYCH"
CENTRUM KULTURY W GDYNI
zaprasza
na promocję tomu wierszy Ziemia Obiecana Pawła Baranowskiego:
gdynianina, autora tomu Prześwity (2005), członka Inicjatywy Poetyckiej "Almanach"(1994-1997),
inicjatora i prowadzącego Przystani Poetyckiej "Strych" (2001-2005), w 2005 r. nagrodzonego Honorową Nagrodą Prezydenta Miasta Gdyni za animację kultury

9 kwietnia 2008 r. (środa), g. 19.00

Wieczór poprowadzi Wojciech Boros

Kawiarnia "STRYCH"
Gdynia, pl. Kaszubski 7B
(wejście od tyłu - ul. S. Żeromskiego)
(tel.: 058-620-30-38)

WSTĘP ZAWSZE WOLNY!

---
źródło: www.poezja-polska.pl


Spotkania z Wojciechem Stammem

Wydawnictwo W.A.B. zaprasza na kwietniowe spotkania z Wojciechem Stammem, autorem książki "Czarna Matka".

· 1 kwietnia, (wtorek), godz. 18:30, Pracownia Konserwacji Bajek, (Gniezno, ul. Orna 12). Spotkanie poprowadzi Jarosław Mikołajczyk.

· 3 kwietnia, (czwartek), godz. 19:30, Centrum Sztuki Współczesnej, Sala Edukacyjna, (Warszawa, Zamek Ujazdowski, al. Ujazdowskie 6). Spotkanie poprowadzi Marcin Rupiewicz.

O książce:
Włodek Wolek jest typowym polskim nieudacznikiem. Jego życie to seria przykrych doświadczeń - nieudane próby współżycia seksualnego, powierzchowne zaangażowanie w antykomunizm, wczesne małżeństwo z musu, emigracja polityczno-zarobkowa i udział w „trzecioobiegowych” projektach artystycznych. Z takim życiorysem trudno zostać bohaterem narodowego eposu. Powieść Stamma jest swobodnym zapisem nietrwałej pamięci. Szaleństwo rzeczywistości przekłada się tu na szaleństwo formy. Nawiązująca do podziemnego nurtu polskiej literatury, opowiadająca m.in. o początkach gdańskiego Totartu, Czarna Matka wpisuje się w tradycję sowizdrzalską, wplecione w tekst fragmenty poetyckie przypominają z kolei o „brulionowych” początkach autora. Odnajdziemy w książce także charakterystyczny dla Stamma absurdalny humor oraz przemyślenia groteskowo naśladujące akademickie dyskursy. Gry stylistyczne, anegdotyczność i gawędziarstwo, pojawiające się obok niemal reporterskiego opisu, tworzą niezwykłą relację z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych w Polsce.

O Autorze:
Wojciech Stamm - (alias Lopez Mausere, ur. 1965) - poeta, prozaik, dramaturg, autor scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Jeden z członków Grupy Poetyckiej Zlali Mi Się Do Środka, uczestnik działań Totartu, współautor programu telewizyjnego Dzyndzylyndzy, współzałożyciel Związku Polskich Nieudaczników, twórca teatru autorskiego, który zasłynął dyptykiem Babcia Zosia, Ciocia Leosia. Debiutował w 1987 roku arkuszem poetyckim: AIDS - szwedzki obóz koncentracyjny, falowce na Orunii albo in flagranti w domu Laskowskiego lepiąc domek/bombę. Był ściśle związany z „Brulionem”. Jego teksty publikowano również w „b1”, „Homku”, „Kolanie”, „Metafizyce Społecznej” i „Tygodniku Literackim”, a także w antologiach Xerofeeria, Overground, Macie swoich poetów i Napisane w Niemczech. Wydał kilka tomów wierszy oraz tom scenariuszy Dramatyczne pomysły Lopeza Mausere (2000). Mieszka w Berlinie.

Wojciech Stamm
"Czarna Matka"
W.A.B. 2008
s. 356
ISBN 978-83-7414-267-0

FONT

---
źródło: www.ksiazka.net


Katyń. Zbrodnia i kłamstwo - promocja książki i spotkanie z autorem

Dom Wydawniczy Rebis oraz Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zapraszają na spotkanie wokół książki dr Tadeusza A. Kisielewskiego "Katyń. Zbrodnia i kłamstwo".

To najbardziej aktualnej książka o Katyniu ujmująca szeroki kontekst międzynarodowy. W dyskusji wezmą udział: dr Tadeusz A. Kisielewski - autor książki, Stanisław Jankowski - historyk, znawca tematyki katyńskiej oraz Andrzej Skąpski - prezes Federacji Rodzin Katyńskich.

Spotkanie odbędzie się 3 kwietnia o godz. 18.00 w auli Wyższej Szkoły Europejskiej m. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11.

O książce:
"Katyń. Zbrodnia i kłamstwo" to najbardziej aktualna i wszechstronna praca na temat wymordowania w 1940 r. przez NKWD tysięcy polskich jeńców. Tadeusz Kisielewski z jednej strony przedstawia najwyższej wagi dokumenty archiwalne, z drugiej zaś doprowadza narrację niemal do chwili obecnej, ukazując bieżący stan sprawy na podstawie najnowszych odkryć i informacji prasowych. Prezentuje też wyniki własnych poszukiwań i – z właściwym sobie politologicznym zacięciem – rzadko omawiane międzynarodowe aspekty katyńskiego mordu. Jak podkreśla autor, zbrodnia i sprawa katyńska kryją jeszcze wiele tajemnic – ta książka to dowód, że możemy się o niej dowiedzieć wiele nowego.

O Autorze:
Dr Tadeusz A. Kisielewski jest absolwentem Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1979 roku pracował w Polskiej Akademii Nauk, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmuje się geopolityką i geostrategią. Autor licznych artykułów oraz książek z tego zakresu, członek redakcji kwartalnika „Nowe Sprawy Polityczne”. Ostatnio Dom Wydawniczy REBIS wydał jego książkę Schyłek Rosji (2007), poprzednio zaś bestsellerowe publikacje Zamach (2005) i Zabójcy (2006) poświęcone zagadce śmierci gen. Sikorskiego.

Tadeusz Kisielewski
"Katyń. Zbrodnia i kłamstwo"
Rebis 2008
ISBN 978-83-7510-219-2

FONT

---
źródło: www.ksiazka.net


Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] następne

Aby dodać informację o ciekawym wydarzeniu związanym z poezją, należy skorzystać z formularza.

Prosimy o podawanie konkretnych i zwięzłych wiadomości, a w szczególności miejsca i daty wydarzenia, oraz możliwego kontaktu (strona www, email, telefon, etc.).

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji