Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-16losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


News

Warsztaty PR dla osób piszących

Masz talent? To nie wystarczy

Trwają zapisy na warsztaty PR dla osób piszących

Właśnie ruszyły nietypowe warsztaty PR skierowane do osób piszących: początkujących pisarzy i poetów, którzy mają talent, ale brakuje im siły przebicia. Zajęcia organizuje Wydawnictwo Bramasole, które funkcjonuje również jako agencja Public Relations. Zajęcia odbędą się w Krakowie (16.08), Poznaniu (23.08) i Warszawie (30.08). Zapisy już trwają.
- Niestety w dzisiejszych czasach sam talent to za mało, by wydać książkę, tomik poetycki, przebić się ze swoją twórczością do świadomości czytelników – mówi Agnieszka Żelazko, Dyrektor Zarządzający Bramasole, która prowadzi warsztaty. – Być może brzmi to brutalnie, ale każdy młody twórca powinien wiedzieć jak dobrze się sprzedać, jak zaprezentować się szerokiej publiczności, jak napisać swoją notkę biograficzną, jak złożyć maszynopis do wydawnictwa. To podstawy, od których trzeba zacząć. Dostajemy mnóstwo propozycji wydawniczych i nawet jedna trzecia z nich nie jest dobrze przygotowana – dodaje Żelazko.
Czego można się nauczyć?
Jak napisać swoją "twórczą" notkę biograficzną? Jak przedstawić się szerokiej publiczności? Jak napisać streszczenie swojego opowiadania lub książki, by było ono atrakcyjne dla wydawnictwa? Jak wygląda takie profesjonalne zgłoszenie maszynopisu do wydawcy? Jakie portale dotyczące twórczości warto odwiedzić, gdzie założyć swoje profile pisarskie? Jak prowadzić swojego bloga lub stronę na facebooku, by zainteresować i utrzymać czytelników? Jakie imprezy i spotkania literackie są organizowane w Polsce i czy warto w nich uczestniczyć? Jakie szkoły pisania lub warsztaty kreatywnego pisania istnieją w Polsce i czy warto uczęszczać na zajęcia? Jakie konkursy literackie istnieją w Polsce i co można zgarnąć? Wreszcie: Jak zostać własnym managerem i rzecznikiem prasowym? Jak budować swój wizerunek w mediach? Jak samodzielnie wydać swoją twórczość i ile to kosztuje? Na te i wiele innych pytań słuchacze znajdą odpowiedzi podczas warsztatów.
Kraków, Poznań, Warszawa
Warsztaty odbywają się w trzech miastach Polski: Krakowie (najbliższy termin: 16 sierpnia), Poznaniu (23 sierpnia) i Warszawie (30 sierpnia) oraz trwają średnio od czterech do pięciu godzin. Uczestnictwo w nich jest płatne (369 zł), młodzi twórcy otrzymują od organizatorów nie tylko solidną dawkę wiedzy, ale również drukowane materiały informacyjne. Zajęcia prowadzi Agnieszka Żelazko - autorka dwóch tomików poetyckich oraz książki "Sponsorowana", która w 2011 roku została nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS, organizatorka pikników poetyckich, pomysłodawczyni konkursu poetyckiego "Młodzi na łodzi", w którym można wygrać darmowe, roczne warsztaty w Polskiej Akademii Nauk. Agnieszka Żelazko od kilku lat jest związana z PR oraz rynkiem wydawniczym, od 2009 roku zarządza Wydawnictwem Bramasole. Wcześniej współorganizowała działania PR dla HBO Polska, była Specjalistą ds. PR w Deutsche Bank PBC oraz PR Managerem w Banku Ochrony Środowiska. Pracowała również jako Redaktor w agencjach wydawniczych Mediapolis i Agape.
Zapisy i szczegóły: Agnieszka Żelazko: agnieszka.zelazko@bramasole.com.pl

---
informacja nadesłana


"Zbieracze planet" - Joanna Roś

Szanowni Państwo!

pragnę serdecznie zaprosić na wieczór poetycki, poświęcony mojemu tomikowi "Zbieracze planet",
który odbędzie się 9 sierpnia (czwartek) o godz. 19.00 w Kawiarni Naukowej na krakowskim Kazimierzu (ul. Jakuba 29-31)
Gościem specjalnym wieczoru będzie zespół Wahadłowiec ( nu-jazz/muzyka etniczna).


Nabór do Studium Literacko-Artystycznego UJ w Krakowie

Informujemy, że trwa nabór do Studium Literacko-Artystycznego UJ w Krakowie. Są to studia podyplomowe, dwuletnie, zaoczne. Zajęcia prowadzą wybitni poeci, prozaicy i krytycy. Więcej informacji pod adresem http://podyplomowe.uj.edu.pl/

---
informacja nadesłana


23.04.2012 - Promocja "Poezji" Kariny Wojdag

Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza na promocję \"Poezji\" Kariny Wojdag.

Spotkanie z debiutującą poetką poprowadzi Karol Maliszewski.

Karol Maliszewski - poeta, prozaik, krytyk literacki. Wydał dziewięć tomików poetyckich, trzy tomy prozy i pięć tomów szkiców krytyczno-literackich. Współpracował bądź współpracuje z kilkoma pismami literackimi takimi jak Odra, Studio, Opcje, Topos, Twórczość, Fraza, Wersja, Akant, Red.

Czas: 23 kwietnia (poniedziałek) o godz. 18:00.
Miejsce: Czytelnia Biblioteki Głównej w Ostrowie Wielkopolskim.


PISZ I ŚPIEWAJ POEZJĘ


IX Spotkanie Laureatów Ogólnopolskich Konkursów Poetyckich i Poezji
Śpiewanej

Pisz (Mazury), 19-21 kwietnia 2012 r.

Zapraszamy na Mazury!
Zapraszamy na Festiwal "Pisz i Śpiewaj Poezję"!

Więcej informacji na stronie:
http://www.festiwalpoezji.pisz.pl/

http://www.festiwalpoezji.pisz.pl/

---
informacja nadesłana


Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] następne

Aby dodać informację o ciekawym wydarzeniu związanym z poezją, należy skorzystać z formularza.

Prosimy o podawanie konkretnych i zwięzłych wiadomości, a w szczególności miejsca i daty wydarzenia, oraz możliwego kontaktu (strona www, email, telefon, etc.).

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji