Portal Poetycki NAMIDA

2018-11-16losowy cytat:


Polecamy:

www.poezja.org
www.poezja.org

poezja - księgarnia


News

Innowacyjne Warsztaty „TANGO – EMOCJONALNE WTAJEMNICZENIE” jesienią w Warszawie

Innowacyjne Warsztaty „TANGO – EMOCJONALNE WTAJEMNICZENIE” jesienią w Warszawie

We wrześniu i październiku 2010r. rusza innowacyjna inicjatywa kulturalna w stolicy czyli, kurs przygotowujący do lekcji tanga argentyńskiego. W programie między innymi: etykieta milongi, tangowy dress code, zarządzanie emocjami na parkiecie i inne… To pierwsze w Polce warsztaty przygotowujące do tanga, coraz popularniejszej formy tańca wśród polaków, od strony emocjonalnej i kulturowej.

Projekt został objęty honorowym patronatem Ambasady Republiki Argentyńskiej w Polsce

Tango to emocje. By zacząć je tańczyć trzeba się na nie otworzyć. Na okazywanie pasji, namiętności, siły i uległości zarazem. Na bliskość drugiego człowieka. Dopiero na tej podstawie buduje się kroki, figury i całe układy. Zajęcia mają na celu otwarcie na emocje tanga a czasami na ... emocje własne.

•WRZESIEŃ 2010r = CENA PROMOCYJNA ZA 20 GODZIN: 320 ZŁ
•PAŹDZIERNIK 2010 = CENA ZA 20 GODZIN: 450 ZŁ

Program warsztatów do pobrania:
www.qlturovo.pl oraz www.latawiec.eu (zakładka WARSZTATY WIECZORNE)
i Facebook http://www.facebook.com/event.php?eid=147678588581221

---
informacja nadesłana


WARSZTATY NOCNYCH MARKÓW

WARSZTATY NOCNYCH MARKÓW
NOWATORSKA
INICJATYWA KULTURALNA

Już od września br. na mapie kulturalnej warszawy ruszają warsztaty literackie dla każdego człowieka ceniącego słowo. Celem zajęć jest AKTYWIZACJA LUDZI DOROSŁYCH

ORAZ ROZBUDZANIE I DALSZE KSZTAŁTOWANIE POTENCJAŁU TWÓRCZEGO.

1 DARMOWE MIEJSCE DLA PRACOWNIKÓW OŚWIATY I KULTURY, DZIAŁÓW HR I DZIENNIKARZY !!!

Możliwość publikowania swojej twórczości w Internecie przeniosła zawartość tradycyjnej „szuflady” nieśmiałych amatorów na strony literackich serwisów internetowych. W miarę rozwoju tych usług - anonimowość i zakłócenia informacyjne ze strony recenzujących powodują, że „szufladowcy” znowu szukają warsztatów literackich i kontaktu z „żywym” i nieanonimowym człowiekiem – rozmówcą, recenzentem, nauczycielem, wydawcą…

Odpowiedzią na to zapotrzebowanie stały się WARSZTATY LITERACKIE NOCNYCH MARKÓW – literackie spotkania warsztatowe na warszawskiej Saskiej Kępie, które rozpoczęły się zawiązaniem pierwszej eksperymentalnej grupy wiosną 2010 r. Powstała już pierwsza zbiorowa praca – almanach – kursantów, który można nabyć w sprzedaży wysyłkowej.

Popularność WARSZTATÓW LITERACKICH NOCNYCH MARKÓW uczestnicy przypisują niekonwencjonalnemu zestawowi zajęć i trenerów oraz dobrą atmosferę i przystępną cenę. Nie bez znaczenia są godziny zajęć – skierowanych do dorosłych osób pracujących: rozpoczynają się o 19.00, zawsze w czwartki.

Oferta WARSZTATÓW LITERACKICH NOCNYCH MARKÓW adresowana jest do dorosłych osób – wszystkich, które chcą rozwijać swój warsztat słowa - prozatorski lub poetycki oraz odkrywać i kształtować świadomie swoją twórczość i kreatywność.

Dla tych, którzy czerpią przyjemność z zabawy słowem i widzą w nim narzędzie i kanał komunikacyjny: a więc nie tylko dla początkujących i zaawansowanych literatów, ale także wszystkich od zmęczonych managerów po pracowników fizycznych - wszystkich, którzy po prostu lubią pisać, szukają relaksu lub sposobu na pobudzenie wypalonego zmysłu kreatywności.

Zajęcia kosztują 22 zł – 35 zł / 60 min.
Odbywają się w grupach do 12 osób.

http://www.facebook.com/?sk=events#!/pages/Warsztaty-Literackie-Nocnych-Markow/127756320576358?ref=ts

---
informacja nadesłana


WARSZTATY LITERACKIE NOCNYCH MARKÓW

WARSZTATY LITERACKIE NOCNYCH MARKÓW
- dla każdego

NOWATORSKA INICJATYWA i
NABÓR DO PIERWSZEJ WARSZAWSKIEJ GRUPY WARSZTATOWEJ:

warsztaty literackie dla każdego, których celem jest
AKTYWIZACJA LUDZI DOROSŁYCH ORAZ
ROZBUDZANIE I DALSZE KSZTAŁTOWANIE POTENCJAŁU TWÓRCZEGO.

…Każdy z nas chętnie opowie o wymarzonym samochodzie, o wymarzonej podróży, zawodzie, o którym marzył w dzieciństwie… Coraz lepiej potrafimy mówić także o tym, co w nas najlepsze, o swoim potencjale i umiejętnościach.
Niewielu jednak powie: piszę lub zawsze chciałem, chciałam pisać.
Publikujemy anonimowo w internecie lub piszemy do tradycyjnej szuflady, niektórzy odważyli się nawet wysłać swoje prace do wydawnictwa... A może napisaliśmy dopiero pierwszy wiersz, od niechcenia pod wpływem chwili?... Chyba można zaryzykować stwierdzenie, że dotyczy to niemal każdego z nas, bo wszyscy piszemy lub pisaliśmy – niemal każdy próbował swoich sił w tym zakresie na jakimś etapie życia, i być może chętnie by do tego wrócił?....
…Mając z tego jeszcze więcej przyjemności…

• Celem Warsztatów Nocnych Marków jest rozbudzanie twórczości i aktywizacja osób dorosłych z różnych środowisk oraz popularyzacja literatury – szczególnie współczesnej poprzez ciekawe i nietuzinkowe spotkania autorskie z twórcami.
• Warsztaty Nocnych Marków mają swoją siedzibę w pracowni literackiej na warszawskiej saskiej kępie – miejsce regularnych zajęć w godzinach wieczornych i nocnych.
• Opcja: „Nocne Marki w Podróży” to propozycja warsztatów dla innych miejscowości w Polsce i za granicą (dla środowisk polonijnych).
• „Warsztaty Nocnych Marków”, to inicjatywa Agencji Wydawniczej RTC oraz firmy Latawiec Partner Event & Training.

Program „Warsztaty Nocnych Marków” adresowany jest do:

• placówek kulturalnych i oświatowych,
• pracowni arteterapii,
• centrów animacji i kultury,
• bibliotek,
• szkół dla dorosłych, w tym Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
• wszystkich zainteresowanych obiektów i organizacji
• docelowo - do wszystkich dorosłych osób, które chcą rozwijać swój
warsztat prozatorski lub poetycki
oraz odkrywać i kształtować świadomie swoją twórczość.

I eksperymentalna grupa:
START 25 MARCA 2010 r. – GODZ. 18.30

• Oferta adresowana jest do wszystkich dorosłych osób, które chcą rozwijać swój warsztat prozatorski lub poetycki oraz odkrywać i kształtować świadomie swoją twórczość. Dla tych, którzy czerpią przyjemność z zabawy słowem i widzą w nim narzędzie i kanał komunikacyjny. Uczestnikami warsztatów mogą być osoby w wieku od 16 lat jeśli ich rodzice lub opiekunowie także biorą udział w tym samym spotkaniu.
• 10 zajęć = 34 godziny praktycznego warsztatu, a w nim:
15 godzin literackich spotkań warsztatowych!
12 godzin treningu twórczości z elementami arteterapii (biblioterapia i poezjoterapia)!
4 godziny szkolenia autoprezentacji twórcy i wystąpień publicznych!
3 godziny zajęć z poetyki fotografii i doboru zdjęć profilowych twórcy!
• WIOSENNA CENA PROMOCYJNA: OPŁATA ZA DWA SPOTKANIA 120 ZŁ. KARNET 10 SPOTKAŃ: 520 ZŁ. Cena karnetu zawiera:
- prowadzenie zajęć i potrzebne materiały do zajęć,
- wydanie almanachu z numerem ISBN (co oznacza, że trafi do bibliotek),
- 1 egzemplarz autorski dla każdego - gratis
- napoje (kawa, herbata, woda)
- Uczestnicy całego cyklu 10 spotkań otrzymują certyfikaty oraz stają się automatycznie i dobrowolnie członkami klubu „Poetry Not Dead”.
• Na każde spotkanie uczestnik może przynieść 1 wiersz lub krótki utwór prozatorski (do 1800 znaków) - napisany poza zajęciami i anonimowo - i przywiesić go na „Ścianie Poezji”, czym zyskuje możliwość poddania go analizie podczas zajęć warsztatowych.
• Zajęcia odbywają się w czwartki wieczorem w Pracowni Literackiej na warszawskiej Saskiej Kępie ul. Dąbrowiecka 32 lok. 6 (vis a vis domu Agnieszki Osieckiej).
• Zajęcia odbywają się w kameralnych grupach 8-12 osób.
• Program i sylwetki wykładowców – poniżej.

Dodatkowych informacji
o inicjatywie
oraz o I eksperymentalnej grupie warsztatowej
udziela:

Agnieszka Nadstawna
Latawiec Partner Event & Training.
Tel. 22 826 66 62, Kom. 604 204 253
e-mail: agnieszka.nadstawna@latawiec.eu

---
informacja nadesłana


"Arterie 6" i "Zapaść" Joanny Lech - mała litera, Łódź, 26.02.10

Mała litera zaprasza na promocję "ARTERII" nr 6(3)/2009 pod hasłem "Wojna" oraz książki poetyckiej Joanny Lech Zapaść, połączoną ze spotkaniem z autorką zbioru.

26 lutego 2010 r. (piątek) godz. 18:30
mała litera (Łódź, Nawrot 7)

Spotkanie poprowadzą Magdalena Nowicka i Rafał Gawin. Wieczór autorski Joanny Lech poprowadzi Przemysław Owczarek.

Wstęp wolny


Łódzki Kwartalnik Artystyczno-Literacki "Arterie" powstał w 2008 r. na bazie zina wydanego rok wcześniej z okazji I Festiwalu "Puls Literatury", który miał miejsce w Łodzi. W 2008 r. ukazały się dwa numery: "kolejowy" i "Manhattan - Bałuty". W 2009 - przed "wojennym" - "dziecięcy i "góra - dół". Pismo opiera się na numerach tematycznych. Łączy dział prozy i poezji z esejami, tekstami naukowymi i popularnonaukowymi, reportażami i krytyką literacką. Stara się organizować szatę graficzną i galerię prezentującą wybranego artystę w oparciu o zakres tematyczny danego numeru, który wynika z problematyki aktualnie frapującej humanistykę. Dlatego też każdy numer ma dostosowany do tematu spis treści wraz ze specjalnie opracowanymi nazwami działów.


Joanna Lech: ur. 25 stycznia 1984 r. Poetka, laureatka wielu ogólnopolskich konkursów poetyckich, w tym im. T. Sułkowskiego, im. W. Bąka, im. T.J. Pajbosia. W 2007 r. nagrodzona Grand Prix w VI konkursie im. R.M. Rilkego w Sopocie oraz nagrodą główną w XIII konkursie im Jacka Bierezina w Łodzi. Wiersze publikowała w: "Opcjach", "Studium", "Tyglu Kultury", "Akcencie", "Wyspie", 8. arkuszu "Odry", "Cegle", "Arteriach", "Portrecie", "Red.zie" oraz na wielu stronach internetowych. W 2009 r. Oddział Łódzki Stowarzyszenia Pisarzy Polskich wydał jej debiutancką książkę poetycką pt. Zapaść. Absolwentka Studium Literacko-Artystycznego na Wydziale polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pochodzi z Rzeszowa, od kilku lat mieszka i pracuje w Krakowie.


Noty krytyczne o książce:

Rozkład wspomnień, skrawki obrazów, cielesna obsesja wydrapywania słów, które mają oswoić rozkład i gnicie, mają złożyć te odpryski doznań i obserwacji we względną całość. W pewnym sensie udało się. W poezji tej miary zawsze udaje się tylko w pewnym sensie.

Karol Maliszewski

Zapaść Joanny Lech to unikalny tom. Nie stroniący od tematycznego ryzyka. Pozbawiony łatwego afirmowania świata, który nie przedstawia się najlepiej. Od samego początku, jako czytelnik, staję na krawędzi przepaści tych wierszy. Widzę tam widmowość rzeczy. Język tych wierszy ulega coraz to większemu rozpadowi, choć do końca zachowuje pozory zborności. Obcość i dystans to semantyczne dominanty, gdyż bohaterem Zapaści jest słowo-klucz: nic.

---
informacja nadesłana


Plakatowa akcja literacka po raz już 4

Już po raz czwarty ruszyła literacka akcja happeningowa, której celem
jest szerzenie poezji oraz prozy i obalanie związanych z nią negatywnych
mitów i obalanie związanych z nią negatywnych mitów, właśnie za
pomocą
plakatów poetyckich.

Tworzona przez 3 niezależne młode osoby, akcja o ironicznej nazwie
gazetki
ściennej, skupiła się tym razem na tematyce obojętności społecznej.

Cechą szczególną dla akcji jest forma promocji: pojawia się na
przystankach autobusowych, czy wiatach sklepowych (a więc w miejscach w
których nikt się jej nie spodziewa), dzięki czemu trafia do zupełnie
nowej grupy
odbiorców, która najczęściej nie ma styczności z poezją na co dzień.

Akcja premierę miała 29 września, kiedy to pojawiła się w dodatku
kulturalnym lokalnego tygodnika. Teraz jest kolportowana m.in. w miejscach
do których owy tygodnik nie jest w staie dotrzeć.

Najnowszą Gazetkę Ścienną w formie pliku PDF można bezpłatnie pobrać
z oficjalnej strony www akcji: gazetka.waligora.eu do czego autorzy akcji
zachęcają.

Pomysłodawcą akcji jest poeta tarnogórski: LeszQ Waligóra.

namiary:
leszq@gazetka.waligora.eu - e-mail do LeszQ Waligóry
http://gazetka.waligora.eu - strona www akcji poetyckiej
http://waligora.eu - strona www LeszQ Waligóry

---
informacja nadesłana


Poprzednie [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] następne

Aby dodać informację o ciekawym wydarzeniu związanym z poezją, należy skorzystać z formularza.

Prosimy o podawanie konkretnych i zwięzłych wiadomości, a w szczególności miejsca i daty wydarzenia, oraz możliwego kontaktu (strona www, email, telefon, etc.).

© www.namida.pl 2004 - 2012
tomiki poezji